MAKİNE ÜRETİMİNDE 30 YILLIK

DENEYİMİ İLE OLUŞTURULAN İNOVAMER

Modern ve Teknolojik alt yapıya sahip tesisi ile Türkiye’nin İLK BUTİK MAKİNE imalat özelliğine sahiptir.

“Butik Makine” imalatı, tahıla ve bakliyata dayalı Gıda endüstrisinde faaliyet gösteren pek çok yerli ve uluslararası firmaya tesisler kurmaktadır. Firmamız teknoloji geliştirme bölgesinde kendi uzmanları tarafından tasarlayıp üreten tek firmadır.“Kaliteli ürün, Kaliteli makineden çıkar.” Sloganı ile yola çıkan İNOVAMER müşterisine en iyisini üretmeyi ilke edinmiştir.

Keçi Boynuzu İşleme ve Gam Üretimi Tesislerimiz

Keçi Boynuzu : Özellikle yara, sigil, böbrek sancısı, vücuda kuvvet verici, öksürük, bronşit, fıtık, kan kesici, kan yapıcı, ishal, kilo aldırıcı ve idrar arttırıcı özellikleri vardır. Çocuklar için çok faydalıdır. Özellikle çocukların kemik gelişimine katkı sağlar. Ayrıca Keçiboynuzu pekmezinin yanı sıra toz şekilde ki hali de vardır toz şeklide süte karıştırılarak kullanılabilir.

Üretim tesisine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çeltik ve Pirinç İşleme Üretimi Tesislerimiz

Pirinç, dünyanın en büyük gıda mahsulüdür ve dünyanın birçok ülkesinde pirinç en önemli temel besindir. Sürekli artan dünya nüfusu nedeniyle pirinç talebi dünyada artmaya devam ediyor.

İNOAVMER TEKNOLOJİ 30 yıldan beri pirinç değirmenlerinin yapımına aşinadır. Saatlik kapasitesi 5.000 kg dan başlayıp daha yüksek bir değirmenden tam otomatik büyük değirmene kadar doğru ortağız.
Aşağıdaki genel bakış, pirincin işlenmesi için kullanılan tüm makineleri
göstermektedir. Temizleme, kabuk soyma, beyazlatma ve son kontrol için çeşitli İNOVAMER makineleri hakkında bilgi bulacaksınız.

Bakliyat İşleme Tesislerimiz

Dünya genelinde üretilen bakliyatın yaklaşık yüzde 84’ü ülkelerin iç talebini karşılamaya yöneliktir. Geriye kalan yüzde 16’lık kısım ise dünya ticaretine dahil olmaktadır. FAO’nun dünya bakliyat ticaretine yönelik 2013 verilerine göre Kanada, yaklaşık 5 milyon tonluk ihracatıyla dünya bakliyat ihracatında ilk sırada yer almaktadır. 

Tahıl İşleme Tesislerimiz

Dünyanın her yerinde bulunan ve yaygın olarak tüketilen tahıllar, ekmek ve un gibi insan beslenmesinde son derece önemli temel gıda maddelerinin yapımında kullanılmaktadır. Genel olarak buğday, mısır, pirinç, arpa, yulaf, çavdar, sorgum gibi ürünlerden oluşan tahıl grubu aynı zamanda en çok tüketilen gıda ürünlerindendir. Uluslararası Tahıl Konseyi (IGC), dünya tahıl pazarıyla ilgili en son raporunu 27 Nisan’da yayınladı.

Baharat İşleme Tesislerimiz

Dış piyasaların kökeni yabani doğa olan baharat bitkilerinde aradığı en önemli hususiyet belli bir kalite ve standart dahilinde yapılan üretimdir. Baharat bitkileri arasında değerce en çok ihracatını yaptığımız kekik dikkate alındığında, yıllardır süren kültüre alma ve dolayısıyla kalitesinin artırılma çalışmalarına rağmen, üretimin %20’sinin halen doğadan toplama yoluyla elde edildiği görülmektedir. 

Yağlı Tohum İşleme Tesislerimiz

Yağlı tohumlu bitkilerin üretimi açısından dünyadaki mevcut potansiyelin değerlendirilmesi halinde, dünyanın gereksinim duyduğu yağ ihtiyacı karşılanmış olacak ve bu sayede her yıl yağlı tohum ve türevleri için ödenen milyarlarca dolar tasarruf edilmiş olacaktır.